Our product range includes a wide range of ex 105 - metallic bronze, ovangkol acp sheets, ebony acp sheets, ex-109 wine red metallic, bubinga acp sheet and mahagoni acp sheets.
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Color | METALLIC BRONZE |
| Usage/Application | Interior,Exterior |
| Thickness | 3MM,4MM |
| Size | 8*4,10*4,12*4 |
| Dimensions | 8*4,10*4,12*4 |
| Weight | 15-20Kg |
| Design | Interior,Exterior |
| Brand | ALUTECH |
| Material | ACP |
| Model Name/Number | EX 105 - METALLIC BRONZE |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 118 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior and Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Ovangkol |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW - 206 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 118 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior and Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Ebony |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW - 203 |
| Features | Natural Wood |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Color | WINE RED METALLIC |
| Usage/Application | Interior,Exterior |
| Thickness | 3MM,4MM |
| Size | 8*4,10*4,12*4 |
| Material | ACP |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 165 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior and Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Bubinga |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW-211 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 165 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior and Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Mahagoni |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW - 209 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 130 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior and Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Black Ebony |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW-214 |
| Features | Natural Wood |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 165 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior and Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Burma Teak |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW - 208 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 128 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior and Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Palado |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW-213 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 128 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior and Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Sapeli |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW - 210 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior and Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Rose Wood |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW - 201 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior and Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Chest Nut |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW - 207 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 118 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior and Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Laurel Wood |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW - 215 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
Ruma (Customer Support)
Alutech Industries
C-3, Upper Ground Floor, Shivaji Park
New Delhi - 110026, Delhi, India