Offering you a complete choice of products which include ex 107 - rich gold, african walnut acp sheet, ex 114 - antique copper, fusion walnut acp sheet, natural wood acp sheet and balinese teak acp sheet.
₹ 85 / sq ft Get Latest Price
| Panel Thickness | 0.8 mm |
| Usage/Application | Exterior |
| Material | ACP |
| Type | Tongue And Groove |
| Surface Treatment | PVDF Coated |
| Is It Anodised | Anodised |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior, Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | African walnut |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW-218 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 95 / sq ft Get Latest Price
| Panel Thickness | 0.8 mm |
| Usage/Application | Interior |
| Color | ANTIQUE COPPER |
| Type | Tongue And Groove |
| Surface Treatment | PVDF Coated |
| Is It Anodised | Anodised |
| Brand | ALUTECH |
| Material | ACP |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 130 / sq ft Get Latest Price
| Color | Tawny |
| Usage/Application | Interior, Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Fusion walnut |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW-223 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior |
| Thickness | 6 mm |
| Size | 10x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Natural Wood |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW - 226 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 118 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior |
| Thickness | 6 mm |
| Size | 10x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Balinese Teak |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW - 225 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 118 / sq ft Get Latest Price
| Color | Dark Walnut |
| Usage/Application | Interior, Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Zebra Wood |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW-220 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 108 / sq ft Get Latest Price
| Color | Pecan |
| Usage/Application | Interior, Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Royal Teak |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW-221 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior |
| Thickness | 6 mm |
| Size | 10x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Organic Green |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW - 229 |
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior, Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Oak Pine |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW-216 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 128 / sq ft Get Latest Price
| Color | Wood Brown |
| Usage/Application | Interior, Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Silver Oak |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW-217 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 85 / sq ft Get Latest Price
| Panel Thickness | 0.8 mm |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Interior |
| Material | ACP |
| Type | Tongue And Groove |
| Surface Treatment | PVDF Coated |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 85 / sq ft Get Latest Price
| Panel Thickness | 0.8 mm |
| Usage/Application | Interior |
| Brand | ALUTECH |
| Material | ACP |
| Type | Split-Skin |
| Surface Treatment | Anodized |
| Is It Anodised | Anodised |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 165 / sq ft Get Latest Price
| Color | Dark Chocolate |
| Usage/Application | Interior, Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Dark Oak |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW-222 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 165 / sq ft Get Latest Price
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior |
| Thickness | 6 mm |
| Size | 10x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Dark Teak |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW - 224 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 165 / sq ft Get Latest Price
| Color | Caramel |
| Usage/Application | Interior, Exterior |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Material | ACP |
| Pattern | Classic Walnut |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Alutech |
| Model Name/Number | NW-219 |
Minimum order quantity: 100 sq ft
Ruma (Customer Support)
Alutech Industries
C-3, Upper Ground Floor, Shivaji Park
New Delhi - 110026, Delhi, India